Praktyczne meble do wnętrz industrialnych, czyli regały przesuwne

Regały przesuwne mogą kojarzyć się przede wszystkim z archiwami czy bibliotekami. To charakterystyczne meble dające możliwość maksymalnie efektywnego wykorzystania dostępnej przestrzeni poprzez opcję zsuwania ich ze sobą, gdy nie są użytkowane. Regały przesuwne pozwalają zatem na przechowywanie jeszcze większej ilości dokumentów, książek, płyt, eksponatów lub innych przedmiotów niż w przypadku standardowego wyposażenia wnętrz. Przywodzą one jednak na myśl ciężkie, powolne, mało poręczne konstrukcje – nowoczesne regały są zaś znacznie bardziej praktyczne i sprawdzają się nie tylko w archiwach.

Estetyczny design niemniej ważny od praktyczności

Tym, co można by uznać za podstawową cechę regałów przesuwnych, jest ich funkcjonalność, która zdecydowanie przeważa nad estetyką. W przypadku mebli tego typu nacisk położony jest zwykle na możliwość bezpiecznego przechowywania dużych ilości materiałów przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Stylowy wygląd nie odgrywa tak dużej roli, zwłaszcza że regały jezdne zazwyczaj trafiają do archiwów, magazynów czy specjalistycznych bibliotek.

Nowoczesne regały przesuwne różnią się jednak od tych tradycyjnych. W ich przypadku estetyka nie jest bowiem kwestią drugorzędną, dzięki czemu meble te trafiają nie tylko do przestrzeni magazynowych bądź archiwalnych, ale też do rozmaitych wnętrz industrialnych. Przemyślany design, możliwość wykonywania grafik na bocznych ścianach, obsługa za pomocą paneli sterowania, funkcjonalne dodatki – dziś eleganckie regały przesuwne świetnie wpasowują się choćby w loftową stylistykę biur lub pomieszczeń socjalnych, gdzie mogą posłużyć do przechowywania dokumentacji, ale również np. odzieży wierzchniej bądź dzieł sztuki.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo regałów

Chociaż w przypadku nowoczesnych regałów przesuwnych, idealnych do wszelkich przestrzeni – zwłaszcza industrialnych, choć nie tylko – estetyka ma większe znaczenie niż dawniej, to nie zapomniano także o ich praktyczności. Meble te muszą zagwarantować bezpieczne przechowywanie rozmaitych przedmiotów, od segregatorów i akt po eksponaty muzealne. Regały dostępne w ofercie INVENTIVE GROUP są zatem wykonane z solidnej blachy stalowej i zamykane kluczem blokującym dostęp.

Co więcej, zapewniają one bezpieczeństwo nie tylko składowanym materiałom, ale też pracownikom – wszystko dzięki systemowi antyprzechyłowemu, zapobiegającemu wypadnięciu regału z toru, jak również funkcji wykrywania przeszkód podczas zsuwania i rozsuwania. Sterowanie odbywa się zaś za pomocą paneli sterowania lub z poziomu zintegrowanego z nimi komputera.

W INVENTIVE GROUP dostarczamy przesuwne regały jezdne doskonałe do archiwów, bibliotek, magazynów, ale też wszelkich przestrzeni utrzymanych zwłaszcza w nowoczesnej stylistyce. To solidne, praktyczne rozwiązania, które można personalizować dzięki wyposażeniu dodatkowemu. Poza samą sprzedażą regałów możemy także wykonać bezpłatny plan zagospodarowania pomieszczenia z ich użyciem. Zapraszamy!