Klasy multimedialne w szkole – co powinno się w nich znaleźć?

Szkolnictwo w naszym kraju niejednokrotnie bywa budzącym mnóstwo emocji przedmiotem debaty – w tym także publicznej. Kwestią, która często pojawia się w takich rozmowach, jest stawianie przez polskie placówki oświatowe na nowoczesne rozwiązania. Coraz więcej szkół decyduje się więc na tworzenie tzw. klas multimedialnych, wyposażonych w rozmaite sprzęty pozwalające uczniom na efektywniejszą naukę i kontakt z nowymi technologiami, natomiast nauczycielom na stosowanie najnowszych metod edukacyjnych. E-klasa powinna zatem dysponować odpowiednim wyposażeniem wysokiej jakości, nie tylko w postaci komputerów czy tabletów.

Szafki i wózki do przechowywania tabletów lub laptopów

Z definicji klasy multimedialne w szkołach to przestrzenie, w których zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wykorzystują najnowsze zdobycze technologii do nauki, co zapewnia jej większą efektywność, zwiększa atrakcyjność zajęć oraz pozwala najmłodszym poznać scyfryzowany świat, który otacza ich na co dzień. Tworząc e-klasę, należy jednak zadbać nie tylko o dostęp do komputerów, tabletów, rzutników czy ekranów dotykowych, ale też o odpowiednie meble.

Wśród tych ostatnich można wymienić przede wszystkim specjalne szafki przeznaczone do przechowywania laptopów czy tabletów. Umożliwiają one nie tylko bezpieczne składowanie urządzeń, eliminując tym samym konieczność noszenia ciężkich plecaków przez dzieci, ale również pozwalają na jednoczesne ładowanie sprzętu poprzez listwę z gniazdami elektrycznymi zamontowaną wewnątrz. Oprócz tego w e-klasie może znaleźć się też wózek na laptopy, dający podobne możliwości co szafka, ale umożliwiający także transportowanie urządzeń między klasami.

Meble do wygodnej pracy w szkole

Wózki i szafki na laptopy, tablety czy smartfony to nieodłączne elementy wyposażenia klas multimedialnych, które jednak powinno obejmować również inne, nieco bardziej standardowe meble. Mowa choćby o stolikach szkolnych pozwalających dzieciom na wygodną pracę w odpowiedniej pozycji zarówno przy komputerze, jak i przy tradycyjnych książkach. Meble przedszkolne oraz szkolne tego typu, dostępne w INVENTIVE GROUP w Warszawie, dają dodatkowo opcję regulacji, co pozwala na idealne dopasowanie wysokości blatu do wzrostu najmłodszych. W połączeniu z szafkami do przechowywania ubrań i książek, dostosowanych tak, aby dzieci nie miały problemu z sięganiem po nie, staną się one ważnym dopełnieniem każdej e-klasy.

Odpowiednio wyposażona klasa multimedialna zapewni zatem uczniom możliwość bezpiecznego, wygodnego przechowywania rozmaitych urządzeń oraz korzystania z nich podczas nauki, a przy tym zagwarantuje ergonomiczne warunki do pracy. Różne opcje kolorystyczne wykończenia mebli, oferowane w naszej firmie, pozwolą zaś stworzyć przyjazną przestrzeń dla najmłodszych w każdym wieku.