Regały i szafki katalogowe dla bibliotek

Przez wiele lat stan czytelnictwa w naszym kraju nie napawał optymizmem, ale w ostatnim czasie sytuacja zaczęła zauważalnie się poprawiać. Coraz więcej Polaków chętnie sięga po książki, rośnie też liczba osób regularnie odwiedzających biblioteki. Zainteresowanie różnego typu literaturą sprawia zaś, że wiele punktów oferujących wypożyczanie książek rozbudowuje się – do tego niezbędne są praktyczne, solidne regały oraz szafki katalogowe. To właśnie one stanowią absolutną podstawę we wszelkiego rodzaju bibliotekach i czytelniach, pozwalając na przechowywanie zbiorów, a zarazem na ich udostępnianie czytelnikom.

Porządek w bibliotece, czyli szafki katalogowe

Chociaż wiele instytucji przeszło daleko idącą cyfryzację, w bibliotekach oraz czytelniach niezmiennie popularne są tradycyjne katalogi, pozwalające na wyszukiwanie pożądanych pozycji, cenione zarówno przez pracowników takich punktów, jak i czytelników. Specjalne szafki katalogowe SKT są zatem nieodzowne do usystematyzowania oraz uporządkowania posiadanych zbiorów.

Dysponują one praktycznymi, wyjmowanymi szufladami z prowadnicami rolkowymi i przezroczystym frontem z plexi, pozwalającym na umieszczenie widocznej karty identyfikacyjnej (modele dostępne w INVENTIVE GROUP umożliwiają wykorzystywanie kart w rozmiarze 110 x 170 mm albo 125 x 75 mm). Oznaczenia te są dodatkowo chronione przed nieuprawnionym wyjęciem, natomiast same szafki cechują się solidnością, którą zawdzięczają wykonaniu z blachy stalowej malowanej proszkowo. Co więcej, ich wysokość podlega też regulacji.

Solidne i praktyczne metalowe regały biblioteczne

Funkcjonalne szafki katalogowe są niezbędne w bibliotekach i czytelniach, ale oczywiście to regały biblioteczne pozostają najważniejsze. To właśnie one służą do przechowywania zbiorów w określonym porządku, a także pozwalają czytelnikom na korzystanie ze zgromadzonych pozycji. Metalowe regały biblioteczne RMB dostępne w naszej firmie dysponują poręcznymi przegródkami i wspornikami do książek, prasy oraz innych dokumentów, dlatego świetnie nadają się do zbiorów każdego typu, zapewniając ich uporządkowane, stabilne, bezpieczne przechowywanie. Każdy moduł posiada zaś kartę informacyjną do oznaczania tematycznego sekcji w bibliotece, natomiast półki przesuwne co 50 mm i opcja zamówienia regałów jedno- bądź dwustronnych dają szerokie możliwości zarządzania przestrzenią.

Oferta mebli bibliotecznych od INVENTIVE GROUP w Warszawie

Meble biblioteczne powinny zatem charakteryzować się takimi cechami, by niezawodnie sprawdzały się przy bezpiecznym, usystematyzowanym, estetycznym przechowywaniu zbiorów. W INVENTIVE GROUP w Warszawie dostarczamy więc właśnie takie regały biblioteczne oraz metalowe szafki katalogowe, które doskonale nadają się do bibliotek czy czytelni, bez względu na rozmiary. W razie potrzeby pomożemy też dobrać idealne meble do indywidualnych potrzeb.