Jak łączniki stołów pomagają w stworzeniu bezpiecznego i estetycznego biura?

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek biuro bez praktycznych, solidnych, estetycznych stołów czy biurek będących miejscem pracy zatrudnionych osób, ale też służących np. do spotkań biznesowych z kontrahentami lub spędzania czasu podczas przerwy w pracy. Niejednemu z nas zdarzyło się jednak przekonać na własnej skórze, że stoły, choć nieodzowne, potrafią stać się źródłem problemów – mowa choćby o sytuacjach, w których przypadkowo uderzyliśmy się albo zahaczyliśmy o kant blatu. Choć to niewielkie niedogodności, chwila nieuwagi i pecha potrafi sprawić, że uraz będzie poważniejszy niż tylko bolesny siniak. Czy można więc w łatwy sposób zwiększyć bezpieczeństwo w tym zakresie?

Czym są łączniki stołów do biura?

Sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa w biurze poprzez zredukowanie ryzyka nie tylko urazów z powodu uderzeń o kanty stołów, ale też poważniejszych wypadków przy pracy są łączniki. Mają one postać dodatkowych blatów montowanych przy krawędziach biurek, dostępnych w dwóch wariantach:

  • półokrągłym (z nogą),
  • w formie ćwiartki.

Pierwsze z nich mocuje się przy krótszych bokach zsuniętych ze sobą biurek, tworząc w ten sposób dodatkowy, półokrągły blat eliminujący problem niebezpiecznych kantów, a zarazem łączący oba stoły. Drugie natomiast także służą do zmniejszania ryzyka urazów, ale łączą blaty ustawione pod kątem prostym.

Nie tylko bezpieczeństwo, ale też styl i praktyczność

Łączniki zwiększają zatem bezpieczeństwo pracowników w biurze, ograniczając ryzyko uderzeń o kanty biurek. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta. Rozwiązania tego typu pozytywnie wpływają też na estetykę przestrzeni, wprowadzając do niej półokrągłe blaty zamiast standardowych kątów, a przy tym harmonijnie łącząc biurka. Co więcej, zamontowanie łącznika tworzy dodatkową przestrzeń roboczą dla pracowników, niezajmującą jednocześnie zbyt wiele miejsca.

Wśród rozwiązań pokrewnych, również dedykowanych zwiększaniu ergonomii biurek oraz komfortu pracowników, warto też wymienić specjalne metalowe osłony dzielące przestrzeń pod złączonymi stołami. Zapewniają one prywatność i wygodę zatrudnionym osobom, jako że oddzielają je od siebie, a także odseparowują na przykład podbiurkowe kontenerki z firmową dokumentacją albo rzeczami osobistymi.

Wszystkie wymienione rozwiązania są dostępne w ofercie INVENTIVE GROUP w Warszawie. Od praktycznych łączników stołów, przez solidne szafy aktowe i biurka, po wygodne krzesła biurowe – wspólnie stworzymy funkcjonalną, estetyczną przestrzeń w biurze na długi czas. Zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji!