Wózki na laptopy i tablety – nowoczesne meble nie tylko dla branży IT

Laptopy, tablety i smartfony już od kilku lat stanowią podstawowe wyposażenie nie tylko naszych domów, ale też miejsc pracy czy nawet szkół. Żyjemy w świecie, w którym przestrzeń cyfrowa stała się niemal tak ważna, jak ta realna, a umiejętność posługiwania się urządzeniami mobilnymi jest powszechna wśród osób w każdym wieku. Trudno zatem dziwić się, że wiele elementów wyposażenia wnętrz przygotowywanych jest z myślą właśnie o kompatybilności z tabletami lub laptopami. Mowa m.in. o wózkach do ich przechowywania i ładowania, doskonałych nie tylko dla szeroko rozumianej branży technologicznej.

Funkcjonalne wózki do przechowywania, transportu i ładowania urządzeń

Tym, co bez wątpienia przesądziło o ogromnej popularności rozmaitych urządzeń mobilnych na całym świecie, jest ich szeroko rozumiana funkcjonalność. Takie są więc również wózki przeznaczone do ich przechowywania. Meble tego rodzaju pozwalają na wygodne, bezpieczne magazynowanie laptopów, tabletów czy smartfonów, a zarazem na ich łatwy transport za sprawą zastosowania praktycznych kółek jezdnych. O przydatności wózków przesądza jednak zintegrowanie ich z listwami przyłączeniowymi, które umożliwiają jednoczesne ładowanie urządzeń. Zależnie od wybranego modelu meble pozwalają na podłączenie od 10 do 30 laptopów lub do 32 tabletów albo smartfonów.

Wózki na tablety i laptopy umożliwiają więc bezproblemowe transportowanie nawet dużej liczby urządzeń między pomieszczeniami, ich bezpieczne przechowywanie oraz symultaniczne ładowanie. Stanowią przez to świetny wybór dla biur czy centrów konferencyjnych udostępniających sprzęt klientom, ale też dla uczelni, bibliotek (np. do przeglądania zasobów cyfrowych) oraz nowoczesnych klas multimedialnych w szkołach.

Bezpieczne użytkowanie wózków na laptopy

Praktyczność użytkowania wózków na tablety i laptopy osiągalna jest choćby dzięki uchwytom umieszczonym po obu stronach obudowy, diodom sygnalizującym pracę listew przyłączeniowych czy solidnemu wykonaniu z blachy stalowej malowanej proszkowo. Równie istotną cechą tych mebli pozostaje również bezpieczeństwo urządzeń. Zapewnia je m.in. zabezpieczenie przeciążeniowe oparte na pracy bezpiecznika oraz sekwensera utrzymującego niskie obciążenie sieci podczas ładowania. Wózki dysponują też zamkiem kluczowym z blokadą w 2 punktach, otworami wentylacyjnymi do cyrkulacji powietrza, a także ogranicznikiem czasowym jednego ładowania, chroniącym baterie urządzeń i zmniejszającym zużycie energii.

Korzystanie ze smartfonów, laptopów oraz tabletów na co dzień, zarówno w domu, jak i w szkole czy pracy, jest wygodne, a także przydatne. Postawienie na metalowe meble do ich przechowywania, oferowane przez INVENTIVE GROUP w Warszawie, sprawi jednak, że stanie się ono jeszcze praktyczniejsze.