Jakie meble z blachy kwasoodpornej warto umieścić w gabinecie zabiegowym?

Miejscem, w którym szczególne znaczenie ma profesjonalne wykonanie mebli i odpowiednie ich dostosowanie do specyfiki użytkowania, bez wątpienia jest gabinet zabiegowy. Jego wyposażenie musi być ergonomiczne, solidne, a przede wszystkim przeznaczone do bezpiecznego wykorzystywania w placówkach medycznych. W pomieszczeniach używanych do przeprowadzania zabiegów często stawia się więc na meble wykonane z blachy kwasoodpornej – ze względu na jej szczególne cechy, nieocenione w gabinetach lekarskich.

Cechy charakterystyczne blachy kwasoodpornej ważne dla branży medycznej

Podstawową cechą i zaletą blachy kwasoodpornej, dzięki której powszechnie wykorzystuje się ją do produkcji mebli medycznych, jest bardzo wysoka wytrzymałość w kontakcie z rozmaitymi substancjami chemicznymi. Nie ulega ona zatem uszkodzeniom nawet przy częstym, intensywnym czyszczeniu środkami czyszczącymi, co ma miejsce w każdej placówce medycznej. Oprócz tego blacha kwasoodporna jest odporna na korozję, a przy tym cechuje się obojętnością chemiczną – co oznacza, że umieszczanie wszelkiego rodzaju przedmiotów na blatach z popularnej kwasówki nie wpływa na ich właściwości.

Najpowszechniejsze meble medyczne do gabinetu zabiegowego

Dzięki swoim szczególnym właściwościom blacha kwasoodporna może być zatem bez obaw stosowana do wykonywania mebli przeznaczonych do gabinetów zabiegowych. Wśród produktów tego rodzaju, które powinny znaleźć się w takim pomieszczeniu, można zaś wymienić:

  • biurka i taborety lekarskie,
  • stoliki zabiegowe,
  • asystory medyczne,
  • szafki anestezjologiczne,
  • stojaki do płynów infuzyjnych,
  • stoliki do instrumentowania,
  • podesty operacyjne.

W wielu gabinetach zabiegowych stawia się również na metalowe szafy i szafki do przechowywania przyrządów medycznych oraz środków farmakologicznych. Placówki, które zajmują się leczeniem noworodków, mogą dodatkowo uzupełnić wyposażenie o specjalne stoły do badania niemowląt.

W INVENTIVE GROUP dostarczamy wysokiej jakości meble przeznaczone do gabinetów zabiegowych oraz lekarskich, które są wykorzystywane i cenione przez placówki medyczne w całym kraju. Spełniają one wymagane normy, dzięki czemu mogą być bez obaw stosowane podczas udzielania specjalistycznej pomocy pacjentom w każdym wieku.