Czym wyróżniają się specjalne szafy na sprzęt narciarski?

Żaden obiekt sportowy, czy to sala gimnastyczna do wynajęcia, klub fitness, czy stadion, nie mógłby się obyć bez odpowiednich mebli przeznaczonych do przechowywania zarówno sprzętu, jak i rzeczy osobistych osób korzystających z takich miejsc. Zastosowania szaf oraz szafek tego typu przedstawiliśmy już w jednym ze wcześniejszych artykułów – powinny one być przede wszystkim praktyczne, solidne, a także estetyczne. Szczególnym rodzajem mebli dla obiektów sportowych są jednak te przygotowane z myślą o sprzęcie narciarskim.

Przechowywanie nart w szafach sportowych

Zastanawiając się nad parametrami specjalnych szaf na sprzęt narciarski, pierwszą kwestią, która przychodzi na myśl, są oczywiście narty. Zależnie od rodzaju oraz konkretnego modelu mogą one nawet znacznie przekraczać półtora metra długości. Meble do ich przechowywania muszą zatem dysponować odpowiednią przestrzenią, aby bezpiecznie i bezproblemowo składować najdłuższe warianty. Szafy dostępne w INVENTIVE GROUP pozwalają na umieszczenie wewnątrz nawet 2 kompletów nart, dzięki czemu charakteryzują się znakomitą funkcjonalnością. Stanowią w ten sposób perfekcyjny wybór dla ośrodków narciarskich czy wypoczynkowych.

Praktyczne szafy na sprzęt narciarski

Narty to kluczowy, lecz niejedyny element wyposażenia narciarza, zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Szafa przeznaczona do ich składowania powinna zatem uwzględniać też przechowywanie innych, nieodłącznych akcesoriów narciarskich. Może ona na przykład posiadać zestaw haków do zawieszania kasków, a także butów. Z myślą o tych ostatnich warto jednocześnie zaopatrzyć szafę w specjalną, ocynkowaną, szczelną wanienkę. Po białym szaleństwie na stoku obuwie narciarskie bywa w końcu w całości pokryte śniegiem. 

Oprócz tego meble do przechowywania sprzętu narciarskiego powinny też dysponować miejscem na gogle i rękawice – świetnie nada się do tego półka zamontowana w górnej części szafy. Należy również zadbać o to, by w jej drzwiach znalazły się otwory wentylacyjne, które zapewnią odpowiednie warunki we wnętrzu.

Szafy dla ośrodków narciarskich, sportowych i wypoczynkowych

Specjalne szafy do składowania sprzętu narciarskiego stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego obiektu sportowego oferującego wynajem nart, kasków czy gogli, a także ośrodków umożliwiających przechowywanie klientom własnych akcesoriów. Praktyczne rozwiązania zastosowane wewnątrz takich metalowych mebli, solidność wykonania oraz możliwość zamówienia ich w różnych wariantach stylistycznych sprawiają, że zaspokoją one potrzeby zarówno pasjonatów narciarstwa, jak i zawodowców. Zachęcamy zatem do zapoznania się ze szczegółami oferty szaf narciarskich w INVENTIVE GROUP w Warszawie!