Meble metalowe – doskonałe dla alergików

Mówiąc o komforcie w mieszkaniu, najczęściej mamy na myśli obecność wygodnych mebli wypoczynkowych, właściwą temperaturę, ergonomiczne zaaranżowanie przestrzeni czy kolorystykę odpowiadającą indywidualnym preferencjom. W przypadku osób uczulonych na niektóre alergeny komfortowy dom oznacza również rezygnację z wyposażenia, które mogłoby powodować reakcję alergiczną. Czasami bowiem produkty używane do wykonywania mebli miewają negatywny wpływ na zdrowie alergików – w takich sytuacjach doskonałym wyjściem będzie zdecydowanie się na metalowe szafy, szafki bądź stoły.

Meble drewniane a alergeny

Osoby z alergiami, które planują zakup nowych mebli do mieszkania, powinny zwrócić szczególną uwagę na materiały wykorzystane do produkcji. Najczęściej reakcje alergiczne powodują bowiem produkty wykonane z drewna – nie tylko ze względu na tworzywo. W przypadku mebli drewnianych alergenami mogą okazać się też zastosowane lakiery, kleje czy płyty drewnopochodne. Warto więc dokładnie przyjrzeć się użytym materiałom pod względem indywidualnych potrzeb zdrowotnych, a w razie potrzeby postawić na meble wykonane z neutralnego tworzywa jak choćby stal nierdzewna. Należy je rozważyć zwłaszcza przy aranżowaniu pokoju dziecka, u którego alergia może ujawnić się dopiero po pewnym czasie.

Czy meble metalowe pozwolą na stworzenie przytulnego wystroju?

Wiele osób może zastanawiać się, czy zdecydować się na zamówienie mebli metalowych do domu, w obawie przed ich surowym, chłodnym wyglądem. W rzeczywistości jednak szafki, szafy albo biurka z metalu mogą stać się elementem przytulnego, komfortowego wnętrza, jeśli zostaną połączone z odpowiednią, ciepłą kolorystyką oraz wyposażeniem. Co więcej, jeżeli reakcję alergiczną wywołuje drewno lub płyta drewnopochodna, meble metalowe można bez przeszkód pokryć trwałą farbą w wybranym kolorze, aby dopasować je do zaplanowanej aranżacji – zarówno industrialnego salonu, jak i eklektycznej sypialni.

Solidne meble metalowe do domu i nie tylko

Meble wykonane ze stali nierdzewnej stanowią zatem idealny wybór do mieszkania alergika, ale znakomicie sprawdzą się również w przestrzeni biurowej, warsztacie, archiwum lub sali bibliotecznej. Szukając metalowych regałów, stołów czy szaf, warto postawić na propozycje sprawdzonego dystrybutora gwarantującego doskonałą jakość oraz brak tworzyw, które mogłyby okazać się alergenami. Zapraszamy więc do skorzystania z oferty INVENTIVE GROUP w Warszawie, gdzie oferujemy wysokiej klasy meble metalowe do różnorodnych wnętrz.