Kiedy warto zdecydować się na szafki z zamkiem RFID?

Korzystając z szafek socjalnych w miejscach użyteczności publicznej, urzędach czy zakładach pracy, zależy nam przede wszystkim na możliwości wygodnego, bezpiecznego przechowywania umieszczonych tam przedmiotów. W niektórych przypadkach skuteczna ochrona przed ich zgubieniem, zniszczeniem bądź kradzieżą ma jednak szczególne znaczenie, gdy chodzi na przykład o rzeczy osobiste lub ważną dokumentację. Jeśli więc chcemy zadbać o bezpieczeństwo w zarządzanym przez nas obiekcie, warto zdecydować się na zakup solidnych szafek z elektronicznym zamkiem RFID wysokiej jakości.

Szafki z elektronicznym zamkiem RFID – praktyczne i bezpieczne

Zasada działania zamka RFID jest prosta – opiera się ona na wykorzystywaniu fal radiowych pozwalających na zdalne otwieranie drzwi szafek poprzez przyłożenie do czytnika przypisanej do niego osobistej karty albo kluczyka. Dzięki temu wyłącznie osoba uprawniona będzie miała dostęp do wnętrza, a solidne wykonanie zarówno zamka, jak i mebla gwarantuje, że nawet próba siłowego sforsowania okaże się znacznie trudniejsza niż w przypadku standardowych modeli. Ponadto zamki RFID, z których korzystamy w INVENTIVE GROUP, cechuje szczelność na poziomie IP55, co zapewnia im odporność na wilgoć oraz zabrudzenia.

Gdzie najlepiej sprawdzą się szafki socjalne wykorzystujące technologię RFID?

Meble z zamkiem RFID to doskonały wybór wszędzie tam, gdzie kluczowe znaczenie ma skuteczna ochrona przechowywanych przedmiotów. Sprawdzą się one więc przede wszystkim w miejscach, w których konieczne jest pozostawienie rzeczy osobistych przed wejściem – takich jak baseny, kluby fitness, siłownie, kina, muzea, obiekty sportowe, ale też szkoły, przedszkola, sanatoria czy ośrodki wczasowe. Szafki RFID świetnie nadają się także do ochrony ważnej dokumentacji w zakładach pracy, urzędach, sądach, archiwach bądź placówkach medycznych. Są również idealne tam, gdzie niezbędne jest zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie – na przykład do przechowywania broni na posterunkach policji.

Doskonały poziom bezpieczeństwa dzięki meblom z zamkiem zbliżeniowym

Od instytucji państwowych, przez kluby fitness czy siłownie, po biura – szafki socjalne wyposażone w zamek RFID mają wszechstronne zastosowania i gwarantują doskonały poziom bezpieczeństwa, a także prostą, wygodną obsługę. Co więcej, meble dostarczane przez INVENTIVE GROUP dostosowujemy do wymagań Klientów pod względem wyposażenia (np. dodatkowych półek czy drążków) oraz eleganckiego wyglądu pasującego do wystroju docelowego wnętrza. Dzięki temu szafy aktowe albo kartotekowe RFID będą bezpieczne, solidne, praktyczne i stylowe – zapraszamy!